Makita

Společnost Makita ČR

 

Společnost Makita vznikla v roce 1915, kdy Masaburo Makita zakládá firmu na výrobu elektromotorů a generátorů. První elektrické nářadí Makita představuje v roce 1958. Dnes, o více než 50 let později, je Makita jedním z nejvýznamnějších světových výrobců profesionálního ručního nářadí s devíti výrobními závody po celém světě. Díky spojení se společnostmi Sachs-Dolmar, Fuji Robin nebo Kanematsu došlo k výraznému rozšíření sortimentu, takže aktuálně Makita nabízí téměř 400 typů profesionálního elektrického, akumulátorového, benzínového a vzduchového nářadí. Přes tento obrovský rozvoj se Makita stále soustředí na stejný cíl – výrobu prvotřídního ručního nářadí, které usnadňuje práci lidem po celém světě. Díky tomu si nářadí Makita získalo reputaci nářadí špičkové kvality. Všechny výrobní závody Makita jsou certifikovány podle ISO9002.

Odborníci společnosti Makita neustále pracují na zdokonalení používaných technologií. Posledními výsledky jejich práce je LXT technologie akumulátorových strojů a antivibrační AVT systém. Pomocí těchto nových technologií se podařilo uvést na trh celou řadu strojů, které splňují veškeré požadavky na pohodlnou a bezpečnou práci.

Makita Česká republika byla založena v roce 1995 a pomocí husté sítě specializovaných obchodníků nabízí celý sortiment ručního nářadí a zajišťuje kompletní a prvotřídní servis.

Společnost Makita, spol. s r.o. plní povinnosti dané zákon č.185/2011 Sb. o odpadech v platném znění přes kolektivní systémy ELEKTROWIN, EKOBAT a ASEKOL . Povinnosti dle zákona č. 477/2001 Sb. o obalech plní přes kolektivní systém EKOKOM.Další informace najdete na www.elektrowin.cz, www.ecobat.cz, www.asekol.cz a www.ekokom.cz.

 

Technologie

 
AVT Makita se dlouhodobě snaží výrazně snižovat množství vibrací, které negativně působí na zdraví obsluhy. Díky patentovanému systému aktivnímu tlumiči vibrací a kombinaci různých antivibračních systémů nabízí Makita stroje s nejnižšími vibracemi na trhu, tedy zdravotně nejbezpečnější stroje.
BL Motor Nové bezuhlíkové motory odstraňují nedostatky čtyřpólových motorů, kde tření uhlíků způsobuje energetické ztráty a výrazné zvýšení teploty motoru. Bezuhlíkové motory tedy umožňují výrazné prodloužení doby použití stroje na jedno nabití akumulátoru (min o 25%) a také umožňují použití strojů při velmi náročných operacích bez rizika přehřátí.
DXT Technologie DXT u pokosových pil umožňuje dosažení velmi přesných řezů při zachování extrémní výšky řezu.
Go Green Makita přistoupila ke sběrnému systému odpadů Elektrowin a Ecobat, které zajistí odbornou likvidaci vysloužilých přístrojů, akumulátorů a jejich odpadů.
Lithium-Ion Li-ionové akumulátory zajišťují vysoký výkon při minimální hmotnosti. Tyto akumulátory jsou velmi rychle nabíjitelné, mají minimální samovybíjení a svou životností výrazně převyšují NiCd a NiMH akumulátory.
MM4 Nové 4-taktní motory Makita, které zaručují maximální využití paliva spojené s minimálními emisemi. Emise HC + Nox jsou až desetkrát nižší než emise srovnatelných 2-taktních strojů.
Nemesis Vrtáky SDS-Plus Nemesis jsou spojením inovativní geometrie s prvotřídní kvality s důrazem na detaily. To se nejvíce projevuje ve výrazně delší životnosti, velmi přesném vrtání děr a výjimečně nízkých vibracích i při velmi náročném vrtání.
SJS Pružinový systém přenosu síly z rotoru na kuželové kolo vyrovnávající zpětné rázy a zajišťující plynulou pohodlnou práci bez vibrací. V roce 2014 byl systém konstrukčně zdokonalen a má označení SJS II.
XPT Nová technologie, která výrazně zvyšuje odolnost akumulátorových strojů proti prachu a vlhkosti.
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
cena
+
výrobci
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 1
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 1

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).